Pusta ściana w kuchni — jak ją zaaranżować?

W Kuchni
Pusta ściana w kuchni — jak ją zaaranżować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce, które powinno być przede wszystkim dobrze zorganizowane. To nie oznacza jednak, że nie może być piękne. Nadal urządzasz to wnętrze, ale pozostała Ci jedna pusta ściana i nie do końca wiesz, co z tym fantem zrobić? Oto kilka pomysłów na aranżację takiej przestrzeni!

Pusta ściana niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje lub tego, w jakim stylu zostało utrzymane wnętrze, wygląda po prostu źle. Często wystarczy tylko pomysł i odrobina pracy, by zmienić ją w dekorację. W tym celu możesz wybrać kilka dróg. Jedną z opcji jest zastanowienie się, czego w kuchni Ci brakuje. Może potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do ustawienia bądź zawieszania akcesoriów kuchennych? Inną opcją jest po prostu przyozdobienie wnętrza plakatem bądź naklejką ścienną. Możliwości jest wiele. Wybierz właściwą dla siebie!

Tapeta

Pusta ściana w kuchni wygląda nijako i tak samo rzutuje na charakter całego pomieszczenia. Jeśli chcesz stosunkowo tanim kosztem urozmaicić wnętrze, dodać mu koloru i sprawić, że pusta powierzchnia wyróżni się i będzie przyciągać wzrok, doskonałym  sposobem będzie tapeta. Możesz postawić na czarno-białe pasy, motywy roślinne, kwiatowe i geometryczne. Efektownie będzie również wyglądać tapeta imitująca drewno, cegłę bądź beton. Co więcej, tapety to doskonały sposób na zakrycie wszelkich mankamentów tynku czy przebarwień na ścianie.

Naklejki

Jeśli wolisz zacząć od czegoś drobniejszego, możesz również przykleić na ścianę naklejkę bądź kompozycję z nich stworzoną. Może to być śmieszny napis, Twoje ulubione motto życiowe bądź cytat dotyczący gotowania. Chcesz wprowadzić odrobinę koloru? Zaszalej i przyklej liście monstery czy filiżankę kawy z rozsypanymi ziarnami. To dobry i prosty patent na odmienienie wnętrza, który wykonasz samodzielnie!

Tablica kredowa

Na pustej ścianie zawieś tablicę kredową lub pomaluj jej kawałek farbą kredową. W ten sposób stworzysz powierzchnię do wymiany prostych i szybkich wiadomości między domownikami. Możesz na niej tworzyć listy zakupów, zapisywać ważne terminy, bądź narysować coś śmiesznego.

Obrazy, plakaty, zdjęcia

Odrobina sztuki jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a kuchnia to również dobre miejsce, by umieścić w ramie plakat ze swojego ulubionego filmu, spektaklu teatralnego czy reprodukcję znanego malarza bądź grafika. Postaw na jedną dużą ramę lub na kilka mniejszych. Możesz także włożyć do kilku ramek na przykład swoje ulubione zdjęcia z wakacji, które podczas śniadania będą przywodziły na myśl ciepłe, wakacyjne dni.

Półki i relingi

Jeśli wolisz skupić się na praktycznym aspekcie aranżacji tej wolnej przestrzeni, możesz umieścić na niej kilka półek, które staną się dodatkowym miejscem do przechowywania, które jest tak cenne w każdej kuchni. Ustawisz na nich słoiki z makaronem, cukrem czy mąką bądź ułożysz talerze, bądź porcelanę. Na relingach możesz zawiesić ozdobne kubki lub kolekcję swoich filiżanek. Dzięki temu, że będą na wierzchu, będziesz częściej z nich korzystać i cieszyć się z ich posiadania na co dzień.

Kuchenny zielnik

Wolną ścianę, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej dobry dostęp do światła dziennego możesz zaaranżować jako domowy zielnik. Umieść na niej kilka relingów, kwietników czy po prostu wiszących doniczek, do których możesz włożyć, chociażby zioła takie jak bazylia, tymianek, oregano, mięta czy rozmaryn. Oczywiście, jeśli wolisz, posadź w nich kwiaty.

zdj. główne: Dane Deaner/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*