Polskie miasta, które warto odwiedzić tego lata!

Lifestyle
Polskie miasta, które warto odwiedzić tego lata!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli nie wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje, możesz wybrać zdecydowanie tańszą, ale równie ciekawą alternatywę. W Polsce również nie brakuje miast, w których czekają na Ciebie ciekawe miejsca, piękne zabytki i zapierające dech w piersiach widoki. Wiesz, które z nich warto odwiedzić? Oto najciekawsze miasta w Polsce, w których latem z pewnością nie będziesz się nudził!

Miasta w Polsce, które skradną Twoje serce

W Polsce nie brakuje wyjątkowych miejsc. Warto jedynie rozeznać się, gdzie możesz zobaczyć coś naprawdę ciekawego. Zapewniamy, że po drodze zobaczysz przepiękne, dziewicze widoki, które zostaną w Twojej pamięci na długi czas. Do tego zaznasz spokoju i oderwiesz się od rzeczywistości!

1. Kazimierz Dolny

To malownicze miasteczko na Mazowszu ma naprawdę wiele do zaoferowania. Pierwszym, co z pewnością Cię zachwyci, są wąskie uliczki z cudownymi widokami i pięknymi domkami. Musisz się jednak przygotować na chodzenie pod górkę. Nie brakuje w tym miejscu dosyć wysokich pagórków. To jednak nie wszystko. Z pewnością warto udać się do Korzeniowego Dołu, w którym poprzebywasz w otoczeniu przyrody. Warto również wejść na górę Trzech Krzyży i zwiedzić wspaniały rynek zachowany w renesansowym stylu. Możesz także zafundować sobie niezwykle przyjemny rejs Wisłą.

2. Wrocław

We Wrocławiu, czyli mieście 100 mostów, naprawdę jest co zwiedzać. Klimat miejsca przywodzi na myśl niemieckie miasteczka. Można w nim zobaczyć absolutnie wyjątkową starówkę z zachwycającymi katedrami i kamienicami w bardzo różnym stylu. Jeśli wybierasz się na wycieczkę z dziećmi, z pewnością do gustu przypadnie Wam poszukiwanie słynnych wrocławskich krasnali, które znajdują się praktycznie wszędzie, często w najmniej spodziewanych zakamarkach. Możecie się nawet posłużyć specjalną mapą. Do tego nie można zapomnieć o niezwykle ciekawym Afrykarium, gdzie stworzony został tunel z morskimi stworzeniami, które możesz obserwować tylko w tym miejscu w Polsce. Jeśli masz chwilę, weź kawę i usiądź w ogrodzie botanicznym, który zachwyci Cię bogactwem roślin. Z pewnością zaczaruje Cię to wyjątkowe miasto, a czas w nim spędzony nie będzie nudny.

3. Trójmiasto

W Trójmieście bardzo dużo się dzieje. Możesz zrobić sobie wspaniałą wycieczkę rowerową wzdłuż plaży po specjalnej ścieżce rowerowej z bajecznym widokiem i szumem fal w tle. Do tego nie zapomnij o pomniku Neptuna, który jest naprawdę wyjątkowy. Znajdziesz go w Gdańsku na rynku. Nie jest to może fontanna Di Trevi, ale również ma swój nietuzinkowy klimat.

4. Warszawa

Nie można zapomnieć o Warszawie. Serce Mazowsza i stolica Polski to z pewnością kierunek, który warto obrać. Jeśli pochodzisz z niewielkiego miasta, Warszawa z pewnością zaskoczy Cię wyjątkowym klimatem, ale także wielkością i hałasem. Warto zatem zarezerwować hotel gdzieś na uboczu. Co należy zobaczyć? Z pewnością ciekawe będzie przepłynięcie się wodnym tramwajem oraz podziwianie panoramy miasta z najwyższego punktu w Pałacu Kultury. Jednak to nie wszystko. Warszawska starówka z pewnością skradnie Twoje serce.

Warto udać się także na podzamcze, na którym znajdują się imponujące ogrody, fontanny oraz widok na Wisłę. Kto wie, może uda Ci się trafić na pokaz fontann? Warto także udać się do „Browarów Warszawskich” na obiad oraz przejść się po klimatycznej Saskiej Kępie, na której nie brakuje wyjątkowych uliczek i ciekawych pod względem architektonicznym budowli.

Zdj. główne: Lāsma Artmane/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*