Organizacja kosmetyków w łazience

Kosmetyki
Organizacja kosmetyków w łazience
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o organizację kosmetyków w łazience, warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych grup produktów. Dzięki temu z łazienki będzie łatwiej korzystać wszystkim domownikom. Ład i porządek sprawi, że codzienne korzystanie z pomieszczenia będzie przyjemne i niekłopotliwe. Każdy z użytkowników łazienki szybko zapamięta rozkład i rozmieszczenie danych kosmetyków, co ułatwi korzystanie z nich oraz zachowanie porządku na co dzień.

O czym warto pamiętać organizując miejsce dla kosmetyków?

Przede wszystkim kluczowe są tutaj organizery. Małe wiklinowe koszyczki to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdej łazience. Dodaje ono uroku oraz przytulnej atmosfery przestrzeni, a także umożliwia właściwe posegregowanie kosmetyków. Produkty do makijażu oddzielmy od kosmetyków do pielęgnacji i kąpieli. Posegregujmy produkty na damskie, męskie oraz dziecięce, tak, aby każdy wiedział, gdzie szukać swoich niezbędnych rzeczy. Unikajmy trzymania zbyt wielu produktów w jednym miejscu. Wprowadzi to niepotrzebny chaos i bałagan. To prowadzi z kolei do niepotrzebnego stresu i pośpiechu, zwłaszcza rano przed wyjściem z domu.

Jeśli mamy problem z odróżnieniem koszyczków, możemy na samym początku je podpisać. Warto również odpowiednio je ozdobić, dzięki czemu ładnie wkomponują się w przestrzeń łazienki. Możemy do tego użyć wstążki lub kolorowego papieru na dno. Jeśli nie chcemy decydować się na koszyczki, możemy wybrać zamiennik w postaci akrylowych szafeczek, pater lub metalowych pojemników. Takie rozwiązania znacznie ułatwiają czyszczenie.

Jeżeli nie posiadamy miejsca na rozstawienie różnego rodzaju koszyczków oraz pojemników, możemy wybrać kieszonki oraz koszyki, które można podwiesić na ścianie. Bardzo praktyczne są koszyczki montowane pod prysznicem. Zapewniają one łatwy dostęp do kosmetyków w trakcie mycia.

Ciekawym rozwiązaniem są również tablice magnetyczne. Umożliwiają one przyczepienie kolorowych kosmetyków posiadających metalowe elementy. Zaletą takiego rozwiązania jest duża oszczędność miejsca przy dużej ilości produktów.

W większości łazienek mamy dostępne różnego rodzaju szafki i szuflady. Aby zapewnić sobie łatwiejsze segregowanie oraz lepsze uporządkowanie produktów, możemy zakupić specjalne przegródki. Można je również wykonać samemu, wykorzystując do tego grubą tekturę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*