Każdy marzy o pięknym i zdrowym wyglądzie skóry, a jednym z kosmetyków, który najszybciej poprawi jej kondycję, jest serum. Najczęściej w skład serum wchodzi bardzo dużo czynnych składników o dużym stężeniu, przez co już po paru jego zastosowaniach widać efekty. Dlaczego jeszcze warto wprowadzić ten produkt jako element codziennej pielęgnacji?
Serum do twarzy to kosmetyk, który ma bardzo dużą ilość czynnych składników, które pozytywnie wpływają na skórę. W produktach pochodzenia naturalnego najczęściej używa się do jego produkcji różnych olejów, witamin, ekstraktów roślinnych czy wód kwiatowych. Dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych są dużo lepsze od zwykłych kremów. Efekty ich stosowania można zauważyć już po tygodniu. Najczęściej występują one pod postacią olejków, żeli, kremów lub emulsji, a ich opakowania wykonywane są ze szkła. Ważne by przy wyborze, szczególnie oleistych konsystencji, kupować jedynie kosmetyki zamknięte w ciemnych szklanych pojemnikach, które zapobiegną naświetlaniu produktu i utracie jego odżywczych właściwości.
Główną właściwością serum jest ekstremalne nawilżenie skóry. Nie zatyka ono porów, przez co śmiało może być wykorzystywany w pielęgnacji skóry skłonnej do niedoskonałości oraz trądzikowej. Nie pozostawia również na skórze tłustego filmu, co jest dla wielu osób dużym plusem. W zależności od użytych w nim składników czynnych serum może się różnić poszczególnymi właściwościami. Na przykład serum różane świetnie działa na podrażnienia skóry i jest wręcz idealne dla cery wrażliwej. Dlatego taki kosmetyk najlepiej dobrać indywidualnie do potrzeb naszej skóry.
Serum najlepiej używać podczas codziennej pielęgnacji. W zależności od jego mocy można go nakładać bezpośrednio na skórę albo dodać kilka kropelek do kremu, aby podbić jego działanie. Wszystko zależy od kondycji naszej cery i jej potrzeb. Najlepiej wykonywać pielęgnację w kilku etapach:
Tuż po przebudzeniu należy dokładnie umyć twarz żelem lub pianką. W ten sposób pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się na naszej skórze. Wbrew pozorom w nocy do skóry naszej twarzy przyczepia się wiele zanieczyszczeń, dlatego mycie twarzy rano jest punktem obowiązkowym każdego dnia.
Ten punkt również jest bardzo ważny, jednak często pomijany w codziennej pielęgnacji. Należy tonizować twarz, aby przywrócić jej naturalne pH. Ważne jest to, by tonik sam spokojnie się wchłoną.
Należy nałożyć serum bezpośrednio na twarz lub na lekki krem o podobnym działaniu do serum. Użycie kosmetyku bezpośrednio na skórę będzie miało mniejsze efekty niż nałożenie go na krem, ponieważ ten kosmetyk mocno podbija działanie kremowych produktów.
W tym etapie należy dokładnie umyć twarz za pomocą płynu micelarnego (jeśli mamy makijaż). Zawsze trzeba pamiętać o zmyciu płynu do demakijażu żelem do mycia twarzy. Ten etap jest najważniejszy w całej pielęgnacji, ponieważ po całym dniu na naszej skórze znajduje się mnóstwo bakterii i drobnoustrojów, których należy się pozbyć. Pamiętać trzeba również, aby minimum dwa razy w tygodniu złuszczać martwy naskórek za pomocą peelingu. Pomoże to naszej skórze przyjmować składniki odżywcze.
Wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry najlepiej jest zrobić maseczkę. Należy pamiętać, że przed nałożeniem maski trzeba dokładnie stonizować i osuszyć twarz. Najlepiej używać produktów zawierających składniki, których potrzebuje nasza cera.
Podobnie jak przy dziennej pielęgnacji, po każdej styczności wody ze skórą twarzy należy nanieść na nią tonik, który przywróci jej naturalne pH.
Na oczyszczoną skórę twarzy należy nanieść serum. Dla mocniejszych efektów można zastosować go na krem o podobnym działaniu. Aby dodatkowo poprawić kondycję skóry twarzy oraz jej kształt można wykonać masaż za pomocą dłoni lub specjalnych przyrządów np. jadeitowego rollera.
Warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji serum. Ma ono bardzo wiele zastosowań i mocno poprawia witalność skóry twarzy. Jego liczne zalety sprawiają, iż staje się on praktycznie obowiązkowym punktem każdej pielęgnacji. Szczególnie osoby, które mają duże problemy skórne, powinny spróbować zadbać o swoją cerę, nakładając na nią ten właśnie kosmetyk.
Przeczytajcie też: Niepożądane składniki tuszu do rzęs – co nie powinno znaleźć się na etykiecie kosmetyku?